30. 11. 2011.

TRIBINA “PREOKRET” U NEGOTINU



„Srbiji neće biti bolje ako neko izgradi most u Beogradu od 400 miliona evra ili ako od državnih para izdvoji 10 000 evra za otvaranje jednog radnog mesta. Takvim potezima političari poput Đilasa i Dinkića sakupljaju samo sitne poene za svoje stranke. Srbiji treba kompletna promena sistema, a to jedino može da se dogodi ako uđemo u Evropsku uniju“ – istakao je između ostalog Nenad Milić, zamenik predsednika Liberalno demokratske partije i narodni poslanik u Skupštini Republike Srbije na tribini „PREOKRET“ koja je održana juče u prepunoj Galeriji Doma kulture u Negotinu.   



„Suština „Preokreta“ jeste da se u Srbiju dovedu evropske vrednosti i sistem organizovane države. Da kada čovek ode kod lekara može da kupi lek, da mora da plati kaznu ako je učinio prekršaj, a ne da i dalje živimo na principu veza i zataškavanja. Sve ono od čega ova zemlja zavisi nalazi se u Evropskoj uniji, a 80 odsto ekonomske razmene je sa zemljama Evropske unije. Evropska društva nisu idealna, ali su to društva sa najuređenijom demokratijom i zato je put Srbije u Evropsku uniju jedino što može da nam pomogne da živimo bolje.“ – rekao je Milić i dodao - „Ono što nas razlikuje od zemalja u okruženju, jeste što je i pored političkih promena koje su se i kod njih dešavale, celo društvo imalo isti cilj, a to je ulazak u EU, što kod nas nije slučaj.“


Radmila Gerov, kako je sama istakla, nije se na tribini obratila samo kao član Biroa Liberalno demokratske partije, već i kao građanin Negotina i Srbije. Ona se takođe osvrnula na susede u Bugarskoj i Rumuniji : „Pre dvadeset i više godina Rumunija i Bugarska su bile daleko iza nas. A pogledajte gde su sada kao punopravne članice Evropske unije. 9. decembra  je dan kada će biti doneta odluka da li ćemo i mi krenuti njihovim stopama ili ćemo kao što i sada neki rade tražiti alternativu Evropi. Alternative nema, put ka Evropi je jedini put za Srbiju i za bolji život građana u Negotinu, Zaječaru, Boru, Nišu, Novom sadu, Beogradu, za bolji život građana cele Srbije.“
 

Prisutnima se obratila i dr Gordana Radmanović, specijalista neurolog kao nestranačka ličnost koja je potpisala Deklaraciju „Srbija u Evropu Evropa u Srbiju“. Ona je istakla : „Potpisala sam ovu deklaraciju kao vanstranačka ličnost jer smatram da ideja Preokreta i sama deklaracija, ne treba da bude samo ideja Liberalno demokratske partije, već svih partija u Srbiji, a Evropska unija jedini put za Srbiju. Mnogo je naših sugrađana koji su iz svojih domova krenuli u Evropu i tamo se integrisali. Zašto su to morali da učine kao pojedinci, zar nije lakše da se cela Srbija intgeriše zajedno u Evropsku uniju.“



„Zašto ja mislim da Srbiji treba PREOKRET? Zato što smatram da je to jedina opcija u ovom trenutku u Srbiji koja pokazuje način raskida sa pogrešnom politikom i daje pravac razvoja zemlje. Nikome od Vas sigurno, pa ni meni nije svejedno da li ćemo 9. decembra biti korak bliže Evropi ili ćemo još deceniju, dve, pet, možda i više grcati u prošlosti, možda nikada i ne postati deo Evropske unije. Deklaraciju sam potpisala i kao majka 13-to godišnjaka, pred kojim je život, pred kojim je budućnost i uopšte mi nije svejedno kakva će ona biti. Mladima se mora obezbediti da u gradu u kome su rođeni pronađu smisao za svoj život. Zato verujte i Vi kao I ja u ideju PREOKRETA, u ideju bolje, Evropske Srbije.” – istakla je dr Jasmina Jelenković, poverenik Liberalno demokratske partiije Negotin.    

   

28. 11. 2011.

TRIBINA "PREOKRET"- SRBIJA U EVROPU EVROPA U SRBIJU

 
 

Pozivamo Vas da u utorak 29. novembra 2011. godine od 18 časova u Galeriji Doma kulture "Stevan Mokranjac" u Negotinu, prisustvujete tribini "PREOKRET", na kojoj će biti predstavljena Deklaracija "SRBIJA U EVROPU EVROPA U SRBIJU".

Na tribini će govoriti Nenad Milić, zamenik predsednika Liberalno demokratske partije i narodni poslanik u Skupštini Republike Srbije.
 

20. 11. 2011.

PRIKUPLJANJE POTPISA PODRŠKE DEKLARACIJI „SRBIJU U EVROPU, EVROPU U SRBIJU“





Liberalno demokratska partija Negotin počela je sa prikupljanjem potpisa za podršku Deklaraciji „SRBIJU U EVROPU, EVROPU U SRBIJU“.


U subotu i nedelju, 19. i 20. novembra organizovani su štandovi za prikupljanje potpisa građana na Gradskom trgu, u Knez Mihajlovoj ulici, na Zelenoj pijaci i na Robnoj pijaci.


Štandovi su privukli veliku pažnju građana koji kao i mi iz Liberalno demokratske partije smatraju da je zalaganje za Srbiju u Evropi i Evropu u Srbiji, jedina ispravna i poštena politika pa je prikupljeno nekoliko stotina potpisa.


Građanima su deljeni flajeri sa tekstom Deklaracije „SRBIJU U EVROPU EVROPU U SRBIJU“, kao i propagandni materijal, a aktivisti Liberalno demokratske partije Negotin u direktom kontaktu upoznali su ih sa značajem Deklaracije.


Liberalno demokratska partija Negotin nastaviće i dalje sa prikupljanjem potpisa podrške Deklaraciji, a tokom naredne nedelje, biće organizovani novi štandovi.   



9. 11. 2011.

Prikupljanje potpisa za Deklaraciju Srbiju u Evropu, Evropu u Srbiju



Poštovani sugrađani


Naš odgovor na katastrofu kojom preti ujedinjeni antievropski front mora biti jasan, odlučan i snažan. Zato želimo da ujedinimo sve koji su za Srbiju u Evropi, okupljeni oko nje kao jedine ideologije koja danas predstavlja izbor zemlje. Sve naše razlike, sva naša razočaranja podredimo borbi za Srbiju u Evropskoj uniji. Sada je potrebna mobilizacija svih snaga protiv bede i zaostalosti.


Evropa nam je prvi državni interes i zbog stotina hiljada građ­ana Srbije koji žive i rade u njoj, i zbog toga što na to ogromno tržište izvozimo 80 odsto svega sto izvozimo, i zbog investicija i fondova, i zbog toga što je Evropa i sistem vrednosti kojem težimo i podrška i solidarnost u nevolji. Evropska unija nam je u antifašistickoj istoriji, u politici, ekonomiji i tehnologiji, kulturi i obrazovanju, u igri, u svemu.

Deklaraciju Srbiju u Evropu, Evropu u Srbiju možete potpisati i putem interneta.

http://www.ldp.rs/pocetna.1581.html


Pridružite nam se u borbi za Srbiju u Evropi i Evropu u Srbiji kao jedinoj ispravnoj i poštenoj politici.



6. 11. 2011.

Deklaracija "Preokret - Srbiju u Evropu, Evropu u Srbiju"




Građ­ani Srbije,



Dužni smo da budemo hrabri onda kada nam je Srbija obeshrabrena. Dužni smo da govorimo istinu Srbiji u kojoj je lakše lagati druge i sebe. Dužni smo da odbranimo naše pravo na Srbiju u Evropi i Evropu u Srbiji.



Svi mi, dobronamerni građ­ani, borci za evropsku Srbiju od 9. marta do 5. oktobra, ogorčeni smo zbog mnogih proneverenih ciljeva. Posebno smo nezadovoljni zbog nepotrebnog i opasnog povlađ­ivanja proevropske Vlade antievropskoj histeriji i strategiji da balvani sa dva carinska prelaza na severu Kosova blokiraju dobijanje statusa kandidata i datum početka pregovora o pristupanju Srbije Evropskoj uniji.



U zemlji bez vremena, gubitak statusa kandidata ili kandidatura bez datuma pregovora značice samo jos jedno ubijanje normalne budućnosti, još jedno propadanje svega što je u Srbiji opstalo, jos jednu izolaciju na periferiji Evrope svih koji iz Srbije nisu pobegli.



Za konfuziju u kojoj smo se našli najodgovornija je politika vlasti, koja je svojim kalkulisanjem i oklevanjem vrlo ozbiljno ugrozila evropsku orijentaciju društva i vitalne interese koji od nje zavise. Zato neka više niko ne očekuje da bez reči statiramo u obračunu koji se vodi protiv evropske Srbije. Mi danas ne možemo da uradimo poslove koje jedino može da uradi vlast. Oni koji vode Srbiju moraju da preuzmu odgovornost za njenu evropsku buducnost. Ukoliko se opredele za istinu, videće nas koji više ne možemo da čekamo, kako kroz minsko polje krčimo evropski put Srbiji koju oni vode.



Tužna je zemlja koja sebe trajno osuđ­uje na patnju kroz borbu koju vodi protiv sopstvene evropske buducnosti. Strašna je cena laži svih koji umanjuju težinu 9. decembra. Značaj tog datuma pred nama Srbija ne razume, kao što nije razumela pad Berlinskog zida ili posledice pristajanja na politiku rata i zlocina. Zato treba da se zna da će nas, ako ne odgovorimo istinom i demokratskom mobilizacijom, gore nego devedesetih godina, razoriti surovost ideje da Srbija moze bez Evrope.



U Srbiji se taj decembarski dan dozivljava i kao pretnja i kao šansa. Kroz njega se prelamaju i naša prošlost i naša budućnost, i pozitivna i negativna energija Srbije. Uspesi i neuspesi, sreca i razočaranje, radosti i strahovi nase generacije. Zbog toga se svojim jasnim stavom o budućnosti zemlje moramo suprotstaviti političkoj hipnozi kojom se umanjuje stvarni znacaj Evrope za Srbiju. Nestaćemo u samoizolaciji koja nam se nudi kao častan odgovor na navodno nečasnu Evropu.



Ne smemo da se povlačimo pred lažima kojima se krije crna statistika Srbije. Mi smo najsiromašnije evropsko društvo, sa najmanjom platom i penzijom, najvećom stopom nezaposlenosti, najmanjim investicijama, najvećim rastom duga, najnefunkcionalnijim obrazovnim sistemom i najvećim odlivom mozgova u Evropi. To nije slika naših sposobnosti, nego cena pogrešne politike. Cena koja će rasti sve dok tu politiku ne napustimo.



Užasno je što deo političkih, verskih, privrednih i kulturnih snaga u zemlji svoj interes prepoznaje u toj istorijski najdubljoj rupi u kojoj se možemo naći ako izgubimo evropsku budućnost. Mi imamo vlast, ali nemamo drzavu. U zemlji koja statira u evropskim integracijama nema posla dok vas "vlast" ne zaposli, nema sporta dok mu "vlast" ne predsedava, nema kulture bez pečata "vlasti", ni medija koje je "vlast" poštedela svoje uređivačke politike.



Dobro je što smo mi te realnosti svesni, i što smo spremni da borbom za evropsku Srbiju jasno kažemo u kakvom svetu želimo da živimo. Smisao vidimo samo u Srbiji promenjenih prioriteta, zemlji slobodnih gra­đana koja je konačno pronašla mir sa sobom i susedima, društvu kojim vladaju pravo i efikasne institucije, zajednici koja ceni i podstiče znanje, rad i uspeh, razvija konkurenciju i otvara ekonomiju, modernizuje sve zaostalo. Samo tu ideju vreme može potvrditi kao pozitivnu viziju društva koje zna šta će sa sobom u 21. veku.



Danas, kao zrelo društvo, sposobno da racionalno rasuđ­uje o sopstvenim interesima, treba da se okupimo oko ideje preokreta koja vodi Srbiju u Evropu. Moramo svojom snagom naterati zvaničnu politiku Srbije da donese neophodne odluke, promeni kosovski kurs, iskoristi najvecu šansu i ispuni najveću obavezu ove generacije.



Naš odgovor na katastrofu kojom preti ujedinjeni antievropski front mora biti jasan, odlučan i snažan. Zato želimo da ujedinimo sve koji su za Srbiju u Evropi, okupljeni oko nje kao jedine ideologije koja danas predstavlja izbor zemlje. Sve naše razlike, sva naša razočaranja podredimo borbi za Srbiju u Evropskoj uniji. Sada je potrebna mobilizacija svih snaga protiv bede i zaostalosti.



Odbijamo da se povlačimo i pravimo kompromise s antievropskim uzurpatorima naše budućnosti. Ne smemo i nemamo pravo da odstupimo pred istim idejama koje su nas devedesetih gurnule u krvavu avanturu, koja se okončala istorijski najvećim porazom Srbije i srpskog naroda. Mi smo završili u izbegličkim kolonama i redovima pred ambasadama zemalja u koje su nam otišli najbliži, dok je Srbija osramoćena zločinima koji su u njeno ime počinjeni prema drugim narodima i njoj samoj. Te snage su se sada ujedinile oko zajedničkog cilja, da podignu barikade na svim putevima koji nas vode ka Evropi. Zaklanjajući se iza parola kosovske nesreće, koju su oni skrivili, Evropu proglašavaju za neprijatelja Srbije i svih Srba na svetu, prizivaju novu nesreću na Kosovu i tragediju u Srbiji, ponovo raspiruju mržnju prema susedima i prete da ćemo biti lider novog haosa.



Evropa nam je prvi državni interes i zbog stotina hiljada građ­ana Srbije koji žive i rade u njoj, i zbog toga što na to ogromno tržište izvozimo 80 odsto svega sto izvozimo, i zbog investicija i fondova, i zbog toga što je Evropa i sistem vrednosti kojem težimo i podrška i solidarnost u nevolji. Evropska unija nam je u antifašistickoj istoriji, u politici, ekonomiji i tehnologiji, kulturi i obrazovanju, u igri, u svemu.



Nepriznavanjem kosovske istine i stvarnosti, ne menja se ni ta istina, ni ta stvarnost. Kosovo nije pod suverenitetom Srbije od rata ’99. i Kumanovske kapitulacije, nakon koje se Srbija s Kosova povukla. Zbog toga strategija "I EU i Kosovo" znaci ni EU ni Kosovo. Izmeđ­u evropskih država nema ni carinskih ni graničnih barijera, a naša Vlada, koja tvrdi da vodi Srbiju u Evropu, rizikuje da nam ta ista Evropa zatvori vrata zbog četvorice carinika na dva carinska prelaza. To niko ne može da razume, niti iko razuman u Srbiji može da razume Srbe koji Srbe na Kosovu hrane mržnjom prema Albancima sa kojima žive, pozivajući ih, sve češće, da na Kosovu opet prolivaju krv.



Srbija mora da promeni politiku ako želi u Evropu. Umesto starih kosovskih parola, treba nam nova politička hrabrost. Društvo pokreću vredne ideje, baš kao što ga uništavaju falsifikati, u šta se pretvorila današnja kosovska politika vlasti. Potrebna nam je vizija Srbije koju će vreme potvrditi, a ne demantovati. Ideja koja treba da učini jasnim horizont koji stoji pred nama. Takvu viziju i ideju ne možemo dosegnuti ukoliko smo izvan Evrope, u stalnom sukobu i nesporazumu sa vodećim demokratskim državama sveta.



Zato verujemo da je borba za Srbiju u Evropi i Evropu u Srbiji jedina ispravna i poštena politika.



Zato Srbiji treba preokret!




31. 10. 2011.

Napad na prostorije LDP-a je potvrda ispravnosti politike PREOKRETA!





Razbijanje stakla na prostorijama OO LDP Negotin jasno govori o strahu od jačanja Liberalno demokratske partije i ideje PREOKRETA! koju podržava sve veći broj građana Negotina.



“Noćašnji kukavički napad na prostorije LDP-a je još jedan dokaz ispravnosti naše politike i dokaz da je PREOKRET! neophodan Negotinu. Mi razumemo strah političkih protivnika od sve veće i veće podrške građana politici LDP-a ali nikako ne možemo da opravdamo nasilje, zato očekujemo i od njih da se oglase ovim povodom i osude napad”, rekla je Jasmina Jelenković, poverenica OO LDP Negotin.




“Ovaj napad neće nas uplašiti niti sprečiti u radu i sprovođenju PREOKRETA! Naprotiv, ovakvi napadi na nas su nam samo vetar u leđa da još više radimo na širenju naše politike”, istakla je Jelenkovićeva.


OO LDP Nagotin najoštrije osuđuje ovaj vandalski akt i očekuje da će huligani ubrzo biti uhvaćeni i procesuirani. Takođe, očekujemo i da saznamo inspiratpore ovog napada.


25. 10. 2011.

NARODNI POSLANIK ZORAN OSTOJIĆ POSETIO NEGOTIN


U sklopu redovnih aktivnosti  narodni poslanik Zoran Ostojić posetio je u utorak 18. oktobra povereništvo Liberalno demokratske partije u Negotinu. Tokom svoje posete Ostojić je članovima Liberalno demokratske partije kroz razgovor pojasnio šta podrazumeva politika preokreta za koju se zalaze LDP.  Po njegovim rečima izborna platforma „PREOKRET ZA BUDUĆNOST“ podrazumeva preokret u svim sverama društva, preokret u poljoprivredi, u kosovskoj politici, preokret u ekonomiji, pre svega i iznad svega.  


U svom obraćanju medijima Zoran Ostojić je istakao: „Sastanci sa lokalnim odborima služe da se objasni trenutna pozicija i planovi Liberalno demokratske partije, recimo pozicija koju smo izrekli onda kada smo dobili preporuku Evropske komisije da dobijemo statut kandidata za članstvo u EU. Rekli smo tada da više nećemo glasati ni za jedan Zakon u skupštini i  zatražili od premijera i Vlade da izadje sa jasnim planom,  šta će uraditi da dobijemo kandidaturu koja je morate priznati veoma bitna za sve nas.“

Ostojić je takođe rekao da je u poslednjih godinu dana peti ili šesti put u Negotinu i da ne primećuje nikakve promene, kao da je vreme stalo posle prošlih izbora. To je očigledno oličenje lošeg rada lokalne samouprave.

Cilj posete lokalnim odborima je i upoznavanje sa lokalnim problemima. Tako se narodni poslanik Zoran Ostojić tokom boravka u Negotinu susreo i sa meštanima Popovice koji su ga upoznali sa problemom u izboru Saveta mesne zajednice i očiglednim kršenjem Odluke o mesnoj samoupravi od strane predsednika Skupštine opštine Negotin Milana Urukovića.


„Zadatak nas narodnih poslanika je da se upoznamo sa problemom i da pomognemo koliko možemo u njihovom rešavanju. Poslanici Liberalno demokratske partije više puta su u Narodnoj skupštini iznosili probleme lokalnih odbora, kao što je ovaj koji imaju meštani Popovice“ – rekao je Ostojić.

 Narodni poslanik Zoran Ostojić još jednom je ponovio da je po istraživanjima javnog mnjenja Liberalno demokratska partija treca stranka u Srbiji, ali je želja svih da politika LDP-a dobije mnogo veću podršku i da ima veći uticaj na evro-atlanske integracije. Osnova politike preokreta je otvoranje novih trzišta, baziranje ekonomske politike na privredi, stvaranje pozitivne klime za dolazak stranih investicija.


„Vlada trenutno svojim merama destimuliše razvoj biznisa i dolazak stranih investicija, a samim tim i stopa nezaposlenosti je velika. LDP se trudi da politiku preokreta približi i selima odnosno poljoprivrednicima. Predpristupni fondovi za razvoj poljoprivrede su veliki i dostupni i to je jedna od mogućnosti u razvoju poljoprivrede. Liberalno demokratska partija se zalaže za veće agrarne budžete u opštinama ali i za kontrolu kretanja novca od budžeta do poljoprivrednika, jer su brojni primeri gde novac uopšte ne stiže do poljoprivrednika kojima je namenjen.“ – istakao je Ostojić. 
 

Sa mogućnostima za unapređenje poljoprivredne proizvodnje, prisutne članove LDP-a iz seoskih sredina upoznala je Katarina Jelisavčić, iz odbora za poljoprivredu Liberalno demokratske partije.

Medijima se obratila i dr Jasmina Jelenković, poverenik Liberalno demokratske partije Negotin, koja je istakla da povereništvo u Negotinu čini sve kako bi na pravi način sprovodilo i predstavilo izbornu platformu LDP-a „PREOKRET ZA BUDUĆNOST“.