3. 4. 2012.

Čedomir Jovanović 5. aprila u Negotinu

Narodni poslanik Liberalno demokratske partije Čedomir Jovanović, posetiće u četvrtak 5.aprila 2012. godine u 12 sati Negotin.
 
On će tom prilikom na Gradskom trgu zajedno sa kandidatima za narodne poslanike na izbornoj listi br. 4 ČEDOMIR JOVANOVIĆ - PREOKRET, Radmilom Gerov i dr Jasminom Jelenković, razgovarati i sa građanima opštine Negotin.
 
http://www.youtube.com/watch?v=vtO-6SpBpY4

21. 3. 2012.

Izborna lista br. 4 "Čedomir Jovanović - Preokret"


Kandidati za narodne poslanike na izbornoj listi br.
4 "Čedomir Jovanović - Preokret" iz Negotina su:

Radmila Gerov, dipl.ing. elektronike,
Jasmina Jelenković, specijalista za plućne bolesti i tuberkulozu.

Zahvaljujemo svim sugradjanima koji su svojim potpisom podržali kandidaturu za poslaničku listu.

PREOKRET!
·         Neka svako od nas na ZASTAVI ISTINE nađe svoje čisto ogledalo, poštenu meru naše vrednosti, naših prava i naših obaveza...

11. 3. 2012.

VLADAJUĆA VEĆINA PONOVO NIJE PRIHVATILA NAŠE PREDLOGE ZA DOPUNU DNEVNOG REDA



Ni 18. sednica Skupštine opštine Negotin nije donela, bar kada su u pitanju naši predlozi za dopunu dnevnog reda, ništa novo. Iako mi u odborničkoj grupi PREOKRET odgovorno tvrdimo da su naši predlozi bili konstruktivni i krajnje dobronamerni, odbornici vladajuće većine, saginjući glavu nisu ih prihvatili kao ni Opštinsko veće. Sa druge strane međutim u dnevni red su kao dopune uvršćene čak 24 tačke koje je predložilo veće „mudrih glava“, pa je samo izglasavanje dopuna dnevnog reda trajalo duže nego gotovo sama sednica.


Ne dešava se prvi put da vladajuća većina, koja je tokom sednice ostala čak i bez kvoruma pa su morali da jure odbornike po hodniku, ne prihvati naše predloge za dopunu dnevnog reda. Na to smo već i navikli, ali želimo da im postavimo pitanje zašto iste te predloge uvrste u dnevni red kao svoje, kao što je ovoga puta bio slučaj sa odlukom o dopuni odluke o etičkom kodeksu ponašanja funkcionera u opštini Negotin. Podsećamo odbornička grupa PREOKRET je predlog za dopunu ove odluke podnela još maja 2011. godine ukazujući na bahato ponašanje pojedinih funkcionera, ali većina tada nije prihvatila ovaj predlog, a sada ga je bez problema usvojila. Pitamo se da li je skupštinskoj službi toliko trebalo vremena da shvati šta ova odluka donosi ili su želeli da građani zaborave da je Liberalno demokratska partija to već nekoliko puta predlagala.


Na 18. sednici održanoj 5. marta odbornička grupa Liberalno demokratske partije koja će u daljem raditi lokalnog parlamenta nositi ime PREOKRET, podnela je 7 predloga za dopunu dnevnog reda.


Odbornička grupa PREOKRET prepoznala je potrebu da se na teritoriji opštine Negotin postoji potreba za uvođenjem produženog boravka za učenike 3. i 4. razreda na teritoriji opštine Negotin. Razlog za predlaganje donošenja ovakve odluke je taj što roditelji najveći deo dana rade i nemaju vremena da se dovoljno posvete deci pa su deca najčešće nakon završetka škoske nastave prepuštena sama sebi. Mi u PREOKRETU smatramo zato da je zato obaveza lokalne samouprave i škola da preuzmu ulogu odgajanja i socijalne zaštite dece. S obzirom da produženi boravak dece prvog i drugog razreda finansira ministarstvo sredstva, za finansiranje angažovanih nastavnika za produženi boravak učenika trećeg i četvrtog razreda, sredstva u iznosu od najviše 2 miliona dinara, obezbedila bi se iz budžeta opštine Negotin. Prema trenutnim podacima o broju učenika, bilo bi angažovano 19 nastavnika sa evidencije Nacionalne službe za zapošljavanje, čime bi se doprinelo i smanjenju nezaposlenosti na teritoriji opštine Negotin.


S obzirom da na osnovu odluke o besplatnom prevozu određenih kategorija putnika još uvek ni jedan građanin opštine Negotin nije prevezao besplatno odbornička grupa PREOKRET još jednom je predložila da se izvrši izmena i dopuna ove odluke i da se ona osim na penzionere odnosi na sva lica starija od 65 godina, na trudnice, samohrane majke, nezaposlena lica sa evidencije Nacionalne službe, učenike srednjih škola, studente invalidna lica i korisnike socijalne zaštite. Naša odbornička grupa je prilikom usvajanja ove odluke tvrdila da je ona napravljena kako bi se ispunili politički zahtevi koalicionih partnera, a ne da se zaista uradi nešto korisno za građane opštine Negotin. Da smo bili u pravu pokazuje i njeno neprimenjivanje odnosno ne sprovođenje uputstva o sprovođenju odluke koje je doneto gotovo pre dva meseca.



Da rokovi nisu jača strana vladajućoj većini pokazuje i činjenica da će 17. marta proći tačno godinu dana od kada je Ministarstvo za državnu upravu i lokalnu samoupravu obavestilo predsednika Skupštine da mora da usaglasi postojeću odluku o mesnoj samoupravi sa Zakonom. To se pre svega odnosi na deo koji se tiče pitanja izbora članova Saveta mesnih zajednica. Naša odbornička grupa je odmah zatražila od predsednika Skupštine da se ova odluka uskladi sa Zakonom, ali ni posle godinu dana ova vlast ne želi da to učini. Ne prihvatanjem našeg predloga dopune dnevnog reda neće je usvojiti verovatno ni u naredna tri meseca, s obzirom da je predsednik Skupštine najavio da se sednice Skupštine neće održavati tokom izbornih radnji.


Iako Zakon kaže da Skupština može, ali ne i da mora, vladajuća većina je još 2009. godine utvrdila najveće koeficiente o naknadi za zaštitu i unapređenje životne sredine za sve gradjane. Mi smatramo da u vreme ekonomske krize Skupština mora da stavi van snage ovu odluku i da usvoji novu kojom bi se ova naknada da se naknada naplaćivala samo velikim zagađivačima a ne svim građanima, koji već na teritoriji grada plaćaju iznošenje smeća.


Ni ovaj kao ni ostali naši predlozi nije prihvaćen od strane vladajuće većine, koja je još jednom pokazala da joj je punjenje budžeta daleko ispred brige o ekonomskim mogućnostima građana.

22. 2. 2012.

FANTOMSKO NEGOTINSKO KLIZALIŠTE /TU JE, A NEMA GA/




Svakoga dana, i sve do izbora, negotince treba podsećati na fantomsko negotinsko klizalište. Jer to je slika ove opštinske vlasti, neodgovorne u trošenju para. Dok ih je bilo...




Ova fantomska dečja radost, kupljena je pre dve godine nakon izbora. Prvo je pričano da je klizalište besplatno (u vreme izborne kampanje) a zatim je kupljeno onako dotrajalo i polovno za oko 4 miliona dinara i pod velom tajne, polovno i nepotrebno. Kupljeno je ne zbog dece, jer da su o našoj deci mislili radilo bi klizalište i prošle i ove zime i deca bi se radosno klizala na njemu. Te velike pare su bačene kako bi se kupili glasači, i to u vreme kada se ostajalo bez posla, kada su otvarane narodne kuhinje, u najvećoj ekonomskoj krizi koja se dešavala.

Fantomsko klizalište je prava slika neodgovornosti, i nezrelosti, i bezobrazluka naše opštinske vlasti.

Klizaliste je vrh ledenog brega svog razbacivanja i poklanjanja opštinskih para gde im mesta nije bilo, a što smo pokušavali i brojkama da vam dokažemo.

Naravno da asfaltiranje ulica i uredjenje grada i svega planiranog kasnije nije uradjeno. Niti su ikada napravili projekte koji bi gradu nešto doneli. Niti bi za narednih 2o godina uradili ni pola onoga što smo mi uradili za kratko vreme naše vlasti.

Ali zato u hangaru JK Badnjevo, trune klizalište baš kao materijalni dokaz ludila bez zdravog razuma.

Nije radilo ni prošle zime (osim nekoliko dana jer su govorili da je toplo), pa ni ove (sad je valjda mnogo hladno). Jer ni sada kao ni tada ova mala opština teško da ima para tek za struju koja ga održava. Da li to brine sadašnju vlast? Ne. Oni su na klizalište zaboravili. Te pare su potrošene. Nema novih, inače bi mozda kupili još jedno....onako, pred izbore....

Umesto klizališta, koje sada trune, deci i rekreativcima je omogućena upotreba ledene hale sportova. Valjda je to za ovu vlast zamena za klizalište. Za nas je to dokaz da para za grejanje hale sportova nema ili se opštinska vlast nije setila da je potrebno zagrejati halu sportova u zimskom periodu..





15. 2. 2012.

10. 2. 2012.

PAO JE SNEG I DOBRO ZATRPAO BREG...



U Negotinu, samo u centru grada  žive ljudi koji imaju pravo na ulice očišćene od snega.  Vama koji živite ,,daleko ,, od centra, kao na primer u naselju Veljko Vlahović Ili nedajbože negde  još dalje,  nije toliko bitno da Vam se očiste ulice.  Vi možete i sami da utabate svoje staze, i ako i  vi  plaćate poreze i sve  ostale dažbine  za vaše male , sporedne i periferne ulice .


O malim i sporednim ulicama ne brinu zaduženi za čišćenje snega. Njima je naručeno da ni jedna staza u  gradskom parku ne sme da bude neočišćena, kao da su parkovi u ovim vanrednim zimskim prilikama puni šetača. Važnije je bilo  ne zatrpati izlaze iz sporednih ulica, proći mehanizacijom  barem jednom i kroz  te delove grada u kojma živi većina gradjana i olakšati im  dolazak u grad i odlazak na posao.


O tome kako izgledaju putevi prema selima i u samim selima, bolje je i da ne govorimo. Njih će se opštinska vlast setiti kad dodju topliji dani, pred  izbore.


O čemu  brine opštinska vlast ovih dana bilo bi dobro da znamo.



 

 

 

8. 2. 2012.

NOVOGODIŠNJE JELKICE ILI ŠTEDNJA ENERGIJE !!!



Koga je ovde briga za vanredno stanje i štednju energije!

U Negotinu blješti novogodisnja rasveta  kao da je sutra  doček !
Za vanredne mere negotinska vlast nije čula. Oni struju možda i ne plaćaju. Narod mora. Penzioneri prvi čekaju u redu da plate dažbine. Ako se probiju kroz sneg neraščišćenih  ulica da stignu do centra !


A u centru - zabava!

U celoj Evropi Nova godina je stigla! Samo u Negotinu još nije !

Smrzle se lampice i lampioni, pola žica i sijalica već ne radi, za narednu godinu neko će morati da kupuje nove .  Ali to je sitnica! O tome će oni misliti sutra! Ili malo sutra ! Sada se dele novci za nove izbore !  Nema se vremena ovde za štednju.


Posle izbora će im svanuti .

Ako do tada ne skinu novogodišnje ukrase a i zastave ,,Mokranječevih dana'', postavljene još u septembru , mi ćemo to lako uraditi.


P R E O K R E T

4. 2. 2012.

LDP Negotin uputio zahtev ministru Markoviću i ministru Duliću da odmah nalože SO Negotin da ukine tri nezakonite Odluke donete na poslednjoj sednici skupštine.


Liberalno demokratska partija Negotin obratila se Ministarstvu za ljudska i manjinska prava, državnu upravu i lokalnu samoupravu kao i Ministarstvo zivotne sredine, rudarstva i prostornog planiranja, sa zahtevom da preduzmu adekvatne mere, u skladu sa Zakonom, kako bi se sprečila dalja zloupotrebu određenih organa vlasti u opštini Negotin.
 

Zahtevom je precizirano da je skupština opštine Negotin na poslednjoj sednici donela tri Odluke o pristupanju izradi plana detaljne regulacije za izgradnju uredjaja za korišćenje snage vetra u cilju proizvodnje električne energije, a koje nisu u skladu sa Zakonom?


Ovakve Odluke ne bi bile sporne za LDP da su u skladu sa zakonom jer izgradnja vetroparkova je interes i Srbije i opštine. Ali kako je moguće da opština Negotin u julu mesecu ove godine donese prostorni plan u kome se kaže da je za ovako nešto prvo neophodna izrada studije i da je u Negotinu predvidjena lokacija Popadija za tako nešto a sada se donose odluke za dodatne dve lokacije i to na sledeći način:


- Opštinsko veće 23. novembra ove godine donosi Zaključak kojim se daje ovlašćenje prededniku opštine da zaključi ugovor sa investitorima i da se taj Zaključak dostavi firmama VAT Energija doo Novi Sad i Vetropark Pricon I doo Negotin, bez ikakvog prethodnog javnog oglašavanja da je opština zainteresovana za izgradnju vetroparka


- predsednik opštine ovlašćuje svog zamenika za zaključenje ugovora


- Ugovori o saradnji se zaključuju 09. i 12. decembra 2011.godine sa pomenutim firmama suprotno Zakonu o javno-privatnom partnerstvu bez prethodne saglasnosti skupštine i bilo kakve javne nabavke. Još je više za čudjenje, da ne nazovemo to drugačije, da se ugovori zaključuju sa firmama koje na zvaničnom sajtu Agencije za privredne registe imaju sledeće podatke:


a)      VAT Energija doo Novi Sad registrovan za proizvodnju električne energije i u 2010 godini ima nula radnika, prihod od 2 miliona i neto gubitak od milion dinara

b)      Vetropark Pricon I doo Negotin registrovano je za konsultantske aktivnosti u vezi sa poslovanjem, u 2010 godini ima prihod od 0 dinara, 1 radnika i neto gubitak više od 3 miliona dinara


Sam postupak govori da ovde nema načela zaštite javnog interesa, efikasnosti, transparentnosti , jednakog i pravičnog tretmana...


16.12.2011.godine Komisija za planove daje saglasnost za ove tri Odluke koje treba da donese skupština (iako je ta ista komisija odbila takav predlog kod donošenja prostornog plana), tog istog dana predlog za dopunu dnevnog reda sa ovim odlukama donosi Opštinsko veće  i tog istog dana Opštinska uprava izdaje Rešenje da se pristupi strateškoj proceni uticaja na životnu sredinu. Sve se to dešava malte ne u roku od sat vremena.


21. 12. 2011.godine SO Negotin donosi ove tri Odluke, uprkos činjenicama da Odluke nisu u skladu sa Zakonom kao ni sama procedura, jer za nosioca izrade plana odredjuju investitora (ove dve firme) što je suprotno Zakonu o planiranju i izgradnji.


LDP traži od ministra Milana Markovića i ministra Olivera Dulića da odmah nalože SO Negotin da ukine ove tri nezakonite Odluke kao i da se ukine nezakonit Zaključak opštinskog veća kojim se daje ovlašćenje za zaključenje ovakvih ugovora. Od ministra Dulića da predloži smenu dva člana Komisije za planove koji su ispred Ministarstva kao i da se spreči dalje grubo kršenje Zakona u opštini Negotin jer ovoliki nepravilnosti  u svega nekoliko dana teško da možemo da nazovemo slučajnost.


O ovim činjenicama na sednici narodne skupštine govorio je i narodni poslanik Liberalno demokratske partije Zoran Ostojić i predstavnicima Vlade Republike Srbije postavio ista pitanja.





27. 1. 2012.

Obaveštenje o sajtu LDP Negotin


Dragi prijatelji od danas je u funkciji i sajt Liberalno demokratske partije Negotin. Na sajtu ćemo vas kroz kratke informacije obaveštavati o svim našim aktivnostima i događanjima u opštini Negotin, dok ćete odredjene tekstove moći i dalje da čitate i komentarišete na blogu Liberalno demokratske partije koji će i dalje ostati u funkciji. 
 

Takođe putem nađeg sajta moći ćete i vi da date svoje predloge i sugestije kako bismo  unapredili rad Liberalno demokratske partije u Negotinu.

Adresa sajta LDP Negotin je  www.ldpnegotin.com


P R E O K R E T !





25. 1. 2012.

Цена грејања супротна Уставу и Закону


Поштовани суграђани,
 

одборници Либерално демократске партије, на седници Скупштине општине Неготин, поднели су захтев за допуну дневног реда седнице, тражећи да се наложи председнику општине Неготин г Влајку Ђорђевићу да обустави од извршења Решење Општинског већа којим се 31.10.2011. год. даје сагласност на цену грејања за ову грејну сезону.
 
Решење Општинског већа није у сагласности са Уставом Републике Србије јер се примењује ретроактивно почев од 15.10.2011. год. а у супротности је и са Законом о заштити потрошача, који каже да свака промена цене комуналних услуга, па и грејања, мора да се најави корисницима најмање месец дана унапред.
 
Одборници владајуће коалиције ДС, СПС, СДПС, ПУПС и ВДС нису желели да гласају за наш предлог.

Обзиром да председник општине није желео да обустави ово Решење, а што је у његовој надлежности по Закону о локалној самоуправи, ми смо се обратили надлежним министарствима.


Од Министарству за људска и мањинска права, државну управу и локалну самоуправу добили смо одговор у коме се каже да су од председника општине тражили да достави документацију и да се изјасни о наводима из нашег дописа. То исто министарство обавестило нас је да можемо да се обратимо и Уставном суду.


Либерално демократска партија неће одустати од захтева да се овако незаконито утврђена цена грејања поништи.


О томе је у народној скупштини говорио и народни посланик Либерално демократске партије г Зоран Остојић тражећи да надлежна министарства реагују.


Овом приликом желимо само да вас упознамо шта смо до сада покренули, а припремићемо и тужбе за све грађане које желе да заштите своја права.


О томе какво је грејање, да ли га има или не, да ли се искључује у току дана или не, не желимо да коментаришемо. То ви, као грађани најбоље знате, да ли сте задовољни пруженом услугом и ценом коју плаћате.

 
П Р Е О К Р Е Т !


13. 1. 2012.

Srećna vam Pravoslavna Nova godina!

Negotin, 12.01.2012.godine
 
 
Održan štand na kome su aktivisti Liberalno demokratske partije gradjanima delili flajere i čestitali praznike.
 
 
Svim građanima opštine Negotin čestitamo Pravoslavnu Novu godinu sa željom da im puno uspešnija od prethodne u svakom pogledu. Želimo da vam 2012. bude godina PREOKRETA i da u njoj ostvarite sve ono što niste ranijih godina i da Vas životni putevi povedu ka stazi uspeha. S verom u PREOKRET srećna vam Pravoslavna Nova godina!

Liberalno demokratska partija Negotin

8. 12. 2011.

VLADAJUĆA VEĆINA NIJE PRIHVATILA PREDLOGE LIBERALNO DEMOKRATSKE PARTIJE


Nastavila se praksa vladajuće većine u Skupštini opštine Negotin, da svojeglavo odbija predloge Liberalno demokratske partije, čak iako oni jasno ukazuju na kršenje važećih Zakona.

Na 16. sednici odbornička grupa Liberalno demokratske partije blagovremeno je podnela pet predloga za dopunu dnevnog reda. To su :

  1. Zaključak u vezi imenovanja Komisije za praćenje primene Etičkog kodeksa ponašanja funkcionera u opštini Negotin
  2. Zaključak u vezi poništavanja Rešenja o davanju saglasnosti na cene komunalnih usluga grejanja u JKP „Badnjevo“ za grejnu sezonu 2011/2012.
  3. Rešenja o razrešenju direktora JP za građevinsko zemljište opštine Negotin
  4. Rešenje o razrešenju Komisije za sprovođenje postupka javnog nadmetanja za davanje u zakup poljoprivrednog zemljišta u državnoj svojini i
  5. Rešenje o razrešenju i imenovanju člana Upravnog odbora Ustanove za decu predškolskog uzrasta „Pčelica“ u Negotinu.
Liberalno demokratska partija još u junu predložila je donošenje Zaključka o imenovanju Komisije za praćenje primene Etičkog kodeksa ponašanja funkcionera lokalne samouprave čime bi se sprovela Odluka još iz 2005. godine. Donošenjem ovog Zaključka sprečila bi se samovolja i bahato ponašanje pojedinih funkcionera opštine Negotin, koji su u više navrata pokazali da im etika i moral nisu jača strana. Ukazali smo vladajućoj većini da donošenje i realizacija ovog Zaključka ne iziskuje dodatna sredstva iz budžeta.

Odbornici vladajuće većine nisu prihvatili ni predlog Liberalno demokratske partije  da se donese Zaključak o poništavanju Rešenja o davanju saglasnosti na cene komunalnih usluga grejanja u JKP „Badnjevo“ za grejnu sezonu 2011/2012. iako je ono nezakonito i nesaglasno sa Ustavom Republike Srbije. Opštinsko veće opštine Negotin donelo je ovo rešenje 31. 10. 2011. godine, a članom 4. predviđeno je da se isto primenjuje od 15. 10.2011. godine, što je zbog retroaktivnosti u suprotnosti sa Ustavom Republike Srbije.

 Predsednik opštine Negotin, odgovoran je za zakonit rad Opštinskog veća. Član 62. tačka 7. Statuta opština Negotin jasno kaže da predsednik opštine obustavlja od primene odluku Opštinskog veća za koju smatra da nije saglasna sa zakonom, dok član 65. stav 3. predviđa :“Predsednik opštine je dužan da obustavi od primene odluku Opštinskog veća za koju smatra da nije saglasna zakonu.“

 Primenom ovog rešenja, prekršen je i Zakon o zaštiti potošača od 01.01.2011. godine i to u glavi 9. Usluge od opšteg ekonomskog interesa, gde se u članu 93. kaže :“Potrošač ima pravo na uredno i neprekidno snabdevanje uslugama od opšteg ekonomskog interesa odgovarajućeg kvaliteta po pristupačnoj ceni.“. Član 88. ovog zakona kaže : „Trgovac je dužan da potrošača obavesti o promeni cene najkasnije mesec dana pre početka primene promenjenih cena.“, dok član 89. predviđa :“Potrošač ima pravo da jednostrano raskine ugovor o pružanju usluga od opšteg ekonomskog interesa ako nije saglasan sa promenom cene odnosno tarife i izmenom opštih uslova ugovora navedenih u obaveštenju trgovca.“

Zbog svega navedenog mi u Liberalno demokratskoj partiji smatramo da navedeno rešenje mora biti poništeno, a cena grejanja vraćena na staro. LDP će zajedno sa predsednikom Udruženja za zaštitu potrošača organizovati tribine u cilju informisanja građana o njihovim pravima.


Tri su razloga zbog kojim mi u Liberalno demokratskoj partiji smatramo i da direktor Javnog preduzeća za građevinsko zemljište, Stojan Stefanović mora biti razrešen dužnosti. Prvi, što je od ukupno 109 miliona planiranih za investicije utrošeno svega 34 miliona, što jasno pokazuje da ovo preduzeće ne sprovodi program rada koji je donela SO Negotin. Ulice Branka Radičevića, Donetova, Ike Kostića, Branka Perića i ostale su planirane za rekonstrukciju, ali ona nije ni započela, jer je tender raspisan tek u junu, a mogao je biti još u januaru. Građani zbog toga gaze i gaziće blato i ove zime. Drugi razlog je što od 25. oktobra 2011. godine do održavanja sednice i pored podnetog zahteva o dostupnosti informacijama od javnog značaja, nije dostavio podatke u vezi svih radova na projektovanju i izgradnji fontane u centralnoj zoni grada. Treći razlog je taj što Park šuma „Cvećara“ i pored silnih najava i obilazaka vodećih ljudi opštine i dalje nije završen. Tereni su gotovo beskorisni, jer nema golova, koševa, stubova i mreže za tenis i odbojku. Rampe u skejt parku nisu adekvatno urađene i veoma su opasne za decu koja se tamo sada igraju.
 

Liberalno demokratska partija tražila je da se donese i  Rešenje o razrešenju Komisije za sprovođenje postupka javnog nadmetanja za davanje u zakup poljoprivrednog zemljišta u državnoj svojini.


Ova Komisija je 6. jula 2011. godine sprovela javnu licitaciju za davanje u zakup poljoprivrednog zemljišta u državnoj svojini pri čemu je konstatovano da je blagovremena i potpuna prijava podneta od strane Društva za trgovinu, transport i usluge „LEON TRANS“ d.o.o Negotin. Po podnetom zahtevu za slobodan pristup informacijama od javnog značaja utvrdili smo da prijava nije bila potpuna jer „LEON TRANS“ d.o.o. nije izvršio uplatu depozita predviđenog oglasom u iznosu od 79.461,84 dinara, tako da nije imao pravo da licitira. Uz sve to prijava je i zakasnela.


Kako je komisija grubo prekršila zakon i pružila lažne podatke predsedniku opštine, koji je doneo nezakonitu odluku o davanju u zakup poljoprivrednog zemljišta Liberalno demokratska partija je predložila razrešenje iste.


Odbornička grupa Liberalno demokratske partije predložila je i donošenje Rešenja o razrešenju i imenovanju člana Upravnog odbora Ustanove za decu predškolskog uzrasta „Pčelica“. Aktom od 29. septembra direktorka vrtića „Pčelica“ obavestila je SO Negotin o Odluci saveta roditelja od 27. septembra 2011. godine da se za člana UO umesto Dragane Kojić, koja nije više korisnik usluga Ustanove, treba imenovati Mirjanu Dinulović. Od tada je prošlo više od dva meseca, pa smo smatrali da Skupština mora da se donese ovo rešenje, jer su odluke UO u ovakvom sastavu nezakonite.


Mi u Liberalno demokratskoj partiji smatramo da su naši predlozi bili potpuno opravdani, a na vama je poštovani građani da nakon sagledavanja navedenih činjenica prosudite i sami. Ako vam to nije dovoljno, okrenite se oko vas, pogledajte kakav je kvalitet grejanja u odnosu na novu cenu, da li su navedene ulice rekonstruisane, vredi li fontana uloženih sredstava, za koja neznamo ni tačno kolika su, da li je skejt park bezbedan za decu, gde su koševi, golovi, mreže u park šumi „Cvećara“, da li majka koja nema dete u vrtiću treba da zastupa roditelje u Upravnom odboru.            

                  


30. 11. 2011.

TRIBINA “PREOKRET” U NEGOTINU



„Srbiji neće biti bolje ako neko izgradi most u Beogradu od 400 miliona evra ili ako od državnih para izdvoji 10 000 evra za otvaranje jednog radnog mesta. Takvim potezima političari poput Đilasa i Dinkića sakupljaju samo sitne poene za svoje stranke. Srbiji treba kompletna promena sistema, a to jedino može da se dogodi ako uđemo u Evropsku uniju“ – istakao je između ostalog Nenad Milić, zamenik predsednika Liberalno demokratske partije i narodni poslanik u Skupštini Republike Srbije na tribini „PREOKRET“ koja je održana juče u prepunoj Galeriji Doma kulture u Negotinu.   



„Suština „Preokreta“ jeste da se u Srbiju dovedu evropske vrednosti i sistem organizovane države. Da kada čovek ode kod lekara može da kupi lek, da mora da plati kaznu ako je učinio prekršaj, a ne da i dalje živimo na principu veza i zataškavanja. Sve ono od čega ova zemlja zavisi nalazi se u Evropskoj uniji, a 80 odsto ekonomske razmene je sa zemljama Evropske unije. Evropska društva nisu idealna, ali su to društva sa najuređenijom demokratijom i zato je put Srbije u Evropsku uniju jedino što može da nam pomogne da živimo bolje.“ – rekao je Milić i dodao - „Ono što nas razlikuje od zemalja u okruženju, jeste što je i pored političkih promena koje su se i kod njih dešavale, celo društvo imalo isti cilj, a to je ulazak u EU, što kod nas nije slučaj.“


Radmila Gerov, kako je sama istakla, nije se na tribini obratila samo kao član Biroa Liberalno demokratske partije, već i kao građanin Negotina i Srbije. Ona se takođe osvrnula na susede u Bugarskoj i Rumuniji : „Pre dvadeset i više godina Rumunija i Bugarska su bile daleko iza nas. A pogledajte gde su sada kao punopravne članice Evropske unije. 9. decembra  je dan kada će biti doneta odluka da li ćemo i mi krenuti njihovim stopama ili ćemo kao što i sada neki rade tražiti alternativu Evropi. Alternative nema, put ka Evropi je jedini put za Srbiju i za bolji život građana u Negotinu, Zaječaru, Boru, Nišu, Novom sadu, Beogradu, za bolji život građana cele Srbije.“
 

Prisutnima se obratila i dr Gordana Radmanović, specijalista neurolog kao nestranačka ličnost koja je potpisala Deklaraciju „Srbija u Evropu Evropa u Srbiju“. Ona je istakla : „Potpisala sam ovu deklaraciju kao vanstranačka ličnost jer smatram da ideja Preokreta i sama deklaracija, ne treba da bude samo ideja Liberalno demokratske partije, već svih partija u Srbiji, a Evropska unija jedini put za Srbiju. Mnogo je naših sugrađana koji su iz svojih domova krenuli u Evropu i tamo se integrisali. Zašto su to morali da učine kao pojedinci, zar nije lakše da se cela Srbija intgeriše zajedno u Evropsku uniju.“



„Zašto ja mislim da Srbiji treba PREOKRET? Zato što smatram da je to jedina opcija u ovom trenutku u Srbiji koja pokazuje način raskida sa pogrešnom politikom i daje pravac razvoja zemlje. Nikome od Vas sigurno, pa ni meni nije svejedno da li ćemo 9. decembra biti korak bliže Evropi ili ćemo još deceniju, dve, pet, možda i više grcati u prošlosti, možda nikada i ne postati deo Evropske unije. Deklaraciju sam potpisala i kao majka 13-to godišnjaka, pred kojim je život, pred kojim je budućnost i uopšte mi nije svejedno kakva će ona biti. Mladima se mora obezbediti da u gradu u kome su rođeni pronađu smisao za svoj život. Zato verujte i Vi kao I ja u ideju PREOKRETA, u ideju bolje, Evropske Srbije.” – istakla je dr Jasmina Jelenković, poverenik Liberalno demokratske partiije Negotin.    

   

28. 11. 2011.

TRIBINA "PREOKRET"- SRBIJA U EVROPU EVROPA U SRBIJU

 
 

Pozivamo Vas da u utorak 29. novembra 2011. godine od 18 časova u Galeriji Doma kulture "Stevan Mokranjac" u Negotinu, prisustvujete tribini "PREOKRET", na kojoj će biti predstavljena Deklaracija "SRBIJA U EVROPU EVROPA U SRBIJU".

Na tribini će govoriti Nenad Milić, zamenik predsednika Liberalno demokratske partije i narodni poslanik u Skupštini Republike Srbije.
 

20. 11. 2011.

PRIKUPLJANJE POTPISA PODRŠKE DEKLARACIJI „SRBIJU U EVROPU, EVROPU U SRBIJU“





Liberalno demokratska partija Negotin počela je sa prikupljanjem potpisa za podršku Deklaraciji „SRBIJU U EVROPU, EVROPU U SRBIJU“.


U subotu i nedelju, 19. i 20. novembra organizovani su štandovi za prikupljanje potpisa građana na Gradskom trgu, u Knez Mihajlovoj ulici, na Zelenoj pijaci i na Robnoj pijaci.


Štandovi su privukli veliku pažnju građana koji kao i mi iz Liberalno demokratske partije smatraju da je zalaganje za Srbiju u Evropi i Evropu u Srbiji, jedina ispravna i poštena politika pa je prikupljeno nekoliko stotina potpisa.


Građanima su deljeni flajeri sa tekstom Deklaracije „SRBIJU U EVROPU EVROPU U SRBIJU“, kao i propagandni materijal, a aktivisti Liberalno demokratske partije Negotin u direktom kontaktu upoznali su ih sa značajem Deklaracije.


Liberalno demokratska partija Negotin nastaviće i dalje sa prikupljanjem potpisa podrške Deklaraciji, a tokom naredne nedelje, biće organizovani novi štandovi.   



9. 11. 2011.

Prikupljanje potpisa za Deklaraciju Srbiju u Evropu, Evropu u Srbiju



Poštovani sugrađani


Naš odgovor na katastrofu kojom preti ujedinjeni antievropski front mora biti jasan, odlučan i snažan. Zato želimo da ujedinimo sve koji su za Srbiju u Evropi, okupljeni oko nje kao jedine ideologije koja danas predstavlja izbor zemlje. Sve naše razlike, sva naša razočaranja podredimo borbi za Srbiju u Evropskoj uniji. Sada je potrebna mobilizacija svih snaga protiv bede i zaostalosti.


Evropa nam je prvi državni interes i zbog stotina hiljada građ­ana Srbije koji žive i rade u njoj, i zbog toga što na to ogromno tržište izvozimo 80 odsto svega sto izvozimo, i zbog investicija i fondova, i zbog toga što je Evropa i sistem vrednosti kojem težimo i podrška i solidarnost u nevolji. Evropska unija nam je u antifašistickoj istoriji, u politici, ekonomiji i tehnologiji, kulturi i obrazovanju, u igri, u svemu.

Deklaraciju Srbiju u Evropu, Evropu u Srbiju možete potpisati i putem interneta.

http://www.ldp.rs/pocetna.1581.html


Pridružite nam se u borbi za Srbiju u Evropi i Evropu u Srbiji kao jedinoj ispravnoj i poštenoj politici.



6. 11. 2011.

Deklaracija "Preokret - Srbiju u Evropu, Evropu u Srbiju"




Građ­ani Srbije,



Dužni smo da budemo hrabri onda kada nam je Srbija obeshrabrena. Dužni smo da govorimo istinu Srbiji u kojoj je lakše lagati druge i sebe. Dužni smo da odbranimo naše pravo na Srbiju u Evropi i Evropu u Srbiji.



Svi mi, dobronamerni građ­ani, borci za evropsku Srbiju od 9. marta do 5. oktobra, ogorčeni smo zbog mnogih proneverenih ciljeva. Posebno smo nezadovoljni zbog nepotrebnog i opasnog povlađ­ivanja proevropske Vlade antievropskoj histeriji i strategiji da balvani sa dva carinska prelaza na severu Kosova blokiraju dobijanje statusa kandidata i datum početka pregovora o pristupanju Srbije Evropskoj uniji.



U zemlji bez vremena, gubitak statusa kandidata ili kandidatura bez datuma pregovora značice samo jos jedno ubijanje normalne budućnosti, još jedno propadanje svega što je u Srbiji opstalo, jos jednu izolaciju na periferiji Evrope svih koji iz Srbije nisu pobegli.



Za konfuziju u kojoj smo se našli najodgovornija je politika vlasti, koja je svojim kalkulisanjem i oklevanjem vrlo ozbiljno ugrozila evropsku orijentaciju društva i vitalne interese koji od nje zavise. Zato neka više niko ne očekuje da bez reči statiramo u obračunu koji se vodi protiv evropske Srbije. Mi danas ne možemo da uradimo poslove koje jedino može da uradi vlast. Oni koji vode Srbiju moraju da preuzmu odgovornost za njenu evropsku buducnost. Ukoliko se opredele za istinu, videće nas koji više ne možemo da čekamo, kako kroz minsko polje krčimo evropski put Srbiji koju oni vode.



Tužna je zemlja koja sebe trajno osuđ­uje na patnju kroz borbu koju vodi protiv sopstvene evropske buducnosti. Strašna je cena laži svih koji umanjuju težinu 9. decembra. Značaj tog datuma pred nama Srbija ne razume, kao što nije razumela pad Berlinskog zida ili posledice pristajanja na politiku rata i zlocina. Zato treba da se zna da će nas, ako ne odgovorimo istinom i demokratskom mobilizacijom, gore nego devedesetih godina, razoriti surovost ideje da Srbija moze bez Evrope.



U Srbiji se taj decembarski dan dozivljava i kao pretnja i kao šansa. Kroz njega se prelamaju i naša prošlost i naša budućnost, i pozitivna i negativna energija Srbije. Uspesi i neuspesi, sreca i razočaranje, radosti i strahovi nase generacije. Zbog toga se svojim jasnim stavom o budućnosti zemlje moramo suprotstaviti političkoj hipnozi kojom se umanjuje stvarni znacaj Evrope za Srbiju. Nestaćemo u samoizolaciji koja nam se nudi kao častan odgovor na navodno nečasnu Evropu.



Ne smemo da se povlačimo pred lažima kojima se krije crna statistika Srbije. Mi smo najsiromašnije evropsko društvo, sa najmanjom platom i penzijom, najvećom stopom nezaposlenosti, najmanjim investicijama, najvećim rastom duga, najnefunkcionalnijim obrazovnim sistemom i najvećim odlivom mozgova u Evropi. To nije slika naših sposobnosti, nego cena pogrešne politike. Cena koja će rasti sve dok tu politiku ne napustimo.



Užasno je što deo političkih, verskih, privrednih i kulturnih snaga u zemlji svoj interes prepoznaje u toj istorijski najdubljoj rupi u kojoj se možemo naći ako izgubimo evropsku budućnost. Mi imamo vlast, ali nemamo drzavu. U zemlji koja statira u evropskim integracijama nema posla dok vas "vlast" ne zaposli, nema sporta dok mu "vlast" ne predsedava, nema kulture bez pečata "vlasti", ni medija koje je "vlast" poštedela svoje uređivačke politike.



Dobro je što smo mi te realnosti svesni, i što smo spremni da borbom za evropsku Srbiju jasno kažemo u kakvom svetu želimo da živimo. Smisao vidimo samo u Srbiji promenjenih prioriteta, zemlji slobodnih gra­đana koja je konačno pronašla mir sa sobom i susedima, društvu kojim vladaju pravo i efikasne institucije, zajednici koja ceni i podstiče znanje, rad i uspeh, razvija konkurenciju i otvara ekonomiju, modernizuje sve zaostalo. Samo tu ideju vreme može potvrditi kao pozitivnu viziju društva koje zna šta će sa sobom u 21. veku.



Danas, kao zrelo društvo, sposobno da racionalno rasuđ­uje o sopstvenim interesima, treba da se okupimo oko ideje preokreta koja vodi Srbiju u Evropu. Moramo svojom snagom naterati zvaničnu politiku Srbije da donese neophodne odluke, promeni kosovski kurs, iskoristi najvecu šansu i ispuni najveću obavezu ove generacije.



Naš odgovor na katastrofu kojom preti ujedinjeni antievropski front mora biti jasan, odlučan i snažan. Zato želimo da ujedinimo sve koji su za Srbiju u Evropi, okupljeni oko nje kao jedine ideologije koja danas predstavlja izbor zemlje. Sve naše razlike, sva naša razočaranja podredimo borbi za Srbiju u Evropskoj uniji. Sada je potrebna mobilizacija svih snaga protiv bede i zaostalosti.



Odbijamo da se povlačimo i pravimo kompromise s antievropskim uzurpatorima naše budućnosti. Ne smemo i nemamo pravo da odstupimo pred istim idejama koje su nas devedesetih gurnule u krvavu avanturu, koja se okončala istorijski najvećim porazom Srbije i srpskog naroda. Mi smo završili u izbegličkim kolonama i redovima pred ambasadama zemalja u koje su nam otišli najbliži, dok je Srbija osramoćena zločinima koji su u njeno ime počinjeni prema drugim narodima i njoj samoj. Te snage su se sada ujedinile oko zajedničkog cilja, da podignu barikade na svim putevima koji nas vode ka Evropi. Zaklanjajući se iza parola kosovske nesreće, koju su oni skrivili, Evropu proglašavaju za neprijatelja Srbije i svih Srba na svetu, prizivaju novu nesreću na Kosovu i tragediju u Srbiji, ponovo raspiruju mržnju prema susedima i prete da ćemo biti lider novog haosa.



Evropa nam je prvi državni interes i zbog stotina hiljada građ­ana Srbije koji žive i rade u njoj, i zbog toga što na to ogromno tržište izvozimo 80 odsto svega sto izvozimo, i zbog investicija i fondova, i zbog toga što je Evropa i sistem vrednosti kojem težimo i podrška i solidarnost u nevolji. Evropska unija nam je u antifašistickoj istoriji, u politici, ekonomiji i tehnologiji, kulturi i obrazovanju, u igri, u svemu.



Nepriznavanjem kosovske istine i stvarnosti, ne menja se ni ta istina, ni ta stvarnost. Kosovo nije pod suverenitetom Srbije od rata ’99. i Kumanovske kapitulacije, nakon koje se Srbija s Kosova povukla. Zbog toga strategija "I EU i Kosovo" znaci ni EU ni Kosovo. Izmeđ­u evropskih država nema ni carinskih ni graničnih barijera, a naša Vlada, koja tvrdi da vodi Srbiju u Evropu, rizikuje da nam ta ista Evropa zatvori vrata zbog četvorice carinika na dva carinska prelaza. To niko ne može da razume, niti iko razuman u Srbiji može da razume Srbe koji Srbe na Kosovu hrane mržnjom prema Albancima sa kojima žive, pozivajući ih, sve češće, da na Kosovu opet prolivaju krv.



Srbija mora da promeni politiku ako želi u Evropu. Umesto starih kosovskih parola, treba nam nova politička hrabrost. Društvo pokreću vredne ideje, baš kao što ga uništavaju falsifikati, u šta se pretvorila današnja kosovska politika vlasti. Potrebna nam je vizija Srbije koju će vreme potvrditi, a ne demantovati. Ideja koja treba da učini jasnim horizont koji stoji pred nama. Takvu viziju i ideju ne možemo dosegnuti ukoliko smo izvan Evrope, u stalnom sukobu i nesporazumu sa vodećim demokratskim državama sveta.



Zato verujemo da je borba za Srbiju u Evropi i Evropu u Srbiji jedina ispravna i poštena politika.



Zato Srbiji treba preokret!